Pomerol

Pomerol - vína morava, čechy, francie, itálie, španělsko, chile, rakousko, německo

vinecko.eu

Pomerol

Apelace, která se řádí mezi ty nejmenší v oblasti Bordeaux. Se svými 800 ha však rozhodně nezaostává za velkými regiony. Naopak, řadí se mezi ty výjimečné, jelikož místní terroir a mikroklima, ovlivněné řekou Isle, dodávají vínům jedinečnou aromatiku a spojuje ve vínech výraznou plnost spolu s komplexností a svěžestí. Stejně tak výjimečné je i podloží, které je "anomálií" ve zdejším kraji, avšak vína právě díky pisčito-jílovité půdě dodávají vínu úžasnou koncentrovanost a eleganci, spojenou s mineralitou. To je předpokladem pro vína, která mohou nejen dlouho zrát, ale jsou vhodná ke konzumaci i poměrně mladá. Primární odrůdou je Merlot, na kterou navazuje Cabernet Franc.
Samotná apelace se objevení dočkala teprve nedávno, ostatně, zdejší produkce není největší, což však dodává místním vínům částečně znak výjimečnosti, ač standard oblasti leží velmi vysoko. Ostatně, název Châteaux Petrus je místní ikonou. Bohužel, u nás jsou vína z oblasti Pomerol velmi vzácná, což se odráží na jejich ceně. Bude velice zajímavé sledovat vývoj této "malé velké" apelace.

Řadit podle: Položek na stranu: Zobrazení:
Výběru neodpovídá žádná položka

© www.vinecko.eu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace