Côtes de Beaune

Côtes de Beaune - vína morava, čechy, francie, itálie, španělsko, chile, rakousko, německo

vinecko.eu

Côtes de Beaune

Region, který naopak od Côte de Nuit staví svůj úspěch na vínech z odrůdy Chardonnay, tedy na vínech bílých. Zdejší podmínky jsou pro tuto odrůdu přímo požehnané a vinařům se odvděčuje jedinečnými a plnými bílými víny, která obdivuje každý znalec a milovník bílých vín. Paradoxem je, že i když bílá vína proslavila tuto část Burgundska, produkuje se zde více červeného než bílého vína.
Počátky vinohradnictví sahají až do starověku, respektive souvisí s příchodem Římanů do zdejší krajiny v průběhu 2. století n.l.. Velkého významu požívá zdejší vinohradnictví za dob vlády Karla Velikého a následně pod patronátem klášterů. Obliba zdejších vín mezi panovníky a šlechtou velmi pomáhá rozvoji regionu, ač stále zastíněného Côtes de Nuits. Po obtížných letech v 19. a 20. století nastávají pro zdejší vinohradnictví zlomové období, kdy se vína z Côtes de Beaune těší velkému zájmu a počínají se psát moderní dějiny zdejšího vinohradnictví, jehož výsledky mluví sami za sebe.
Viniční tratě zaobírají bezmála 5 tisíc ha, převážně vápenitých půd, na kterých vládne Chardonnay, které doprovází Pinot Noir.
Zdejší prestižní Puligny-Montrachet či Chassagne-Montrachet není potřebné příliš představovat. Již sám název předchází pověsti a velikosti zdejších vín. Místní bílá vína jsou perlou Cote D´Or a každý znalec i laik by měl alespoň jednou ochutnat místní vína. S velkou pravděpodobností se na nich stanete závislí. Jejich plnost a chuťový projev doprovázený širokou paletou aromat Vás nadchne. Poznejte vína, která psala historii zdejšího regionu, poznejte spolu s víny profesionální práci vinařů, která nikdy nekončí. Oceňte jejich práci tím, že ochutnáte jejich výjimečná vína. Vína, která jsou považována za nejlepší bílá vína na světě.

Řadit podle: Položek na stranu: Zobrazení:
Výběru neodpovídá žádná položka

© www.vinecko.eu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace