Côtes de Nuit

Côtes de Nuit - vína morava, čechy, francie, itálie, španělsko, chile, rakousko, německo

vinecko.eu

Côtes de Nuit

Nejsevernější region v Côte D´Or je známý pro nejjemnější a nejsametovější červené burgundské, kterému prospívá dlouhá archivace. V tomto regionu se vyrábí téměř bez výhrad vína červená, z odrůdy Pinot Noir. Vína výrazné barvy, vyvážená a komplexní se sametovou texturou.
Historie Côtes de Nuit je spjata s historií Côte D´Or. Během římské nadvlády byly položeny základní kameny vinohradnictví v tomto výjimečném regionu. Základy vinohradnictví pak rozvíjel řád Benediktinů a Cisterciánů. Již v 15. století byla místní vína velice známá. Vývoj pojmu terroir je spjat velmi silně právě se zdejšími podmínkami. V 17. století pak mnohé kláštery viniční tratě prodávají vévodům a šlechtickým stavům. Následný vývoj přeruší krátce nákaza révokazu a světové války, po roce 1950 se pak zdejší víno opět dostává na výsluní a dnes, jména jako Vosné Romanée či Gevrey-Chambertin zní znalcům vín jako nejvybranější hudební symfonie.
Zdejší viniční tratě se rozprostírají na více než 2500 ha s vápencovo-jílovým podložím.
V žádné jiné oblasti, v žádné jiné zemi nemůže Pinot Noir dosáhnout dokonalosti. Zdejší vinaři tvrdí, že velikost místních vín není odvislá od odrůdy Pinot Noir, ale naopak tajemství je bohaté minerální vápencové půdě, prostřednictvím které promlouvá ona jedinečnost místních vín. Buďte nároční, ochutnejte v mládí nepoddajná vína, která postupně vyzrávají ve vína hluboké vůně i chuti, která svou komplexností a plností udivují každoročně svět.

Řadit podle: Položek na stranu: Zobrazení:
Výběru neodpovídá žádná položka

© www.vinecko.eu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace