Pauillac

Pauillac - vína morava, čechy, francie, itálie, španělsko, chile, rakousko, německo

vinecko.eu

Pauillac

Bezesporu jedna z nejlepších apelací v Bordeaux, respektive v Medocu. Viniční tratě, převážně na štěrkovito-písčitém podloží, se rozprostírají na více než 1 tisící ha půdy. Ačkoliv nevelká plochou, najdeme zde 3 z 5 nejvýznamnějších châteaux - Château Lafite, Latour a Mouton-Rothschild.
Na zdejších vinicích převládá Cabernet Sauvignon, který následuje Cabernet Franc, Carmenére a Merlot. Vína jsou typická svou plností a komplexností, kterou často doplňuje uhlazenost a šlechtická majestátnost. Naopak mladá vína mají výrazné třísloviny a jsou zpočátku neklidná, šťavnatá. Až dlouhé zrání odhalí jejich veliký potenciál a sofistikovanost.
Pauillac je ikonou, která i vína méně vyhlášená naplňuje velkým potenciálem a předurčuje je k úspěchu. Vděčí za to výjimečnému terroir a vyhlášenému umění místních mistrů vinařů, stejně tak je předchází i pověst vín z Bordeaux.

Řadit podle: Položek na stranu: Zobrazení:
Výběru neodpovídá žádná položka

© www.vinecko.eu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace