ITÁLIE

ZAJÍMAVOSTI GASTRONOMIE A VÍN ITÁLIE

Jedinečnost Itálie nespočívá pouze ve vínech, kdy mimo Chianti bychom měli znát taktéž Parmazán či destilát Grappa. Výjimečná Itálie skrývá mnohá neobjevená zákoutí jedinečnost. Poznejte je společně s námi, s Vinotékou Vínečko.

ROZDĚLENÍ VÍN ITÁLIE

Stejně jako v jiných zemích, i zde, v zemi spojené s historií vína je nutné znát rozdělení vín, které je založeno na románském systému zatřídění vín. Na počátku se seznámíme s pojmy, které můžeme nalézt na etiketě italských vín. V závěru se zaměříme na ústřední téma, tedy na rozdělení vín Itálie do kategorií DOCG, DOC či IGT.

VINAŘSKÉ OBLASTI ITÁLIE VE ZKRATCE

Itálie - jeden velký region, kde jedna oblast navazuje plynule na druhou. Poznejte spolu s námi ve zkratce jedinečné oblasti vinařské Itálie, které se liší jak svými víny, tak vinařskými postupy a historií.

ITÁLIE - HISTORIE VÍNA

Itálie, kolébka vinařství s nekonečně dlouhou historií se Vám představuje v dnešním článku, který je věnovaný jak historii, tak moderními dějinami, které jsou psány právě v dnešních dnech. Již tisíce let historie jsme sepsali v kostce, právě pro Vás, milovníky vín a to nejen z Itálie.

ITÁLIE - VÍNO VE ZKRATCE

Itálie je známá svými víny, svou tradicí a historií, stejně jako jedinečností vinařských postupů. Společně s námi poznejte vinařskou Itálii ve zkratce společně s námi. Ponořte se do bohaté historie, přičichněte k jedinečnosti. Tam kde je historie, je i budoucnost. Další informace o Itálii se dozvíte v článku Itálie - historie vína.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace