VÝROBA VÍNA

Každý výrobní postup, každý krok při vinifikaci tohoto nápoje je unikátní a jedinečný. Víno je nápojem tisíce tváří a jedním z faktorů je právě vinifikace. V této sekci se dozvíte něco ze zákulisí vinařů, nahlédneme jim pod ruce a přineseme Vám aktuální informace o trendech. Zaměříme se taktéž okrajově na výrobu lihovin a ostatních nápojů, které jsou s vínem úzce spjaty. Studium nikdy nekončí. Poznejte svět vína s námi.

TŘÍDĚNÍ ŠUMIVÝCH VÍN

Šumivá vína jsou zatříděna do speciálních kategorií šumivé a perlivé víno, které jsou dále rozšířeny o specifické podkategorie. V závěru doplňujeme třídění šumivých vín dle zbytkového cukru v přehledné tabulce. Poznejte spolu s námi krásu vín, které jemně řetízkují a slavnostním událostem dodávají jedinečný nádech.

TŘÍDĚNÍ VÍN DLE ZBYTKOVÉHO CUKRU

Tradiční třídění dle cukernatosti je doplněno tříděním vín dle zbytkového cukru do kategorií - suché, polosuché, polosladké a sladké. V závěru článku je navíc oddíl, který se věnuje speciálnímu názvosloví, se kterým se může běžný spotřebitel dostat do kontaktu na etiketách našich vín. S námi se ve víně neztratíte.

TŘÍDĚNÍ VÍN V ČESKÉ REPUBLICE

Systém zatřídění vín je velmi rozmanitý a v mnohých detailech se liší. V našem článku jsme rozvedli zejména germánský systém zatřídění vín, který je užit pro vína České republiky. Tedy zatřídění vín dle cukernatosti hroznů. Jednotlivé kategorie jsou doplěny o obrazovou dokumentaci, spolu se zákonými náležitostmi etikety. Poznejte spolu s námi jednotlivé kategorie a neztrácejte se tak v jednotlivém názvosloví na etiketách vín.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace