VOC PÁLAVA

Dosud nepoznané Pálavská vrchy, jedinečná krajina a bohatá historie. To vše se snoubí ve vínech VOC Pálava.

VOC

Víno originální certifikace (VOC či V.O.C.) jsou dle vinařského zákonu 321/2004 Sb. relativně novou, mladou kategorií založenou na románském systému zatřídění vín. Toto víno musí odpovídat minimálně požadavkům na jakostní víno, avšak nepodléhají státnímu zatřiďování. Tento úkol je na samotném sdružení vinařů. Právo udělit označení VOC na jednotlivá vína vzniká na základě povolení Ministerstva zemědělství.
Vína VOC jsou vinifikována pouze z určitých odrůd a s ohledem na jednotlivé terroir a tradice daného regionu, oblasti či místa.
Ve VOC vínech hraje důležitou roli taktéž pojem TERROIR – odkaz na původ a charakter konkrétní vinice, výjimečnost polohy viniční tratě a zejména pak původ samotného vína a péče vinaře. Sledujeme tak nejen klimatické či půdní podmínky, ale taktéž samotnou teplotu, srážky, vlhkost či složení a strukturu půdy, polohu nebo sklon svahu. Dalším faktorem je pak práce vinaře ve sklepě. Všechny tyto faktory předurčují jedinečnost vína.


VOC PÁLAVA

Označení VOC Pálava je velmi mladé. Vzniká teprve v roce 2012, inspirována VOC Znojmo a VOC Mikulov. Označení VOC Pálava mohou nést pouze vína z odrůdy Ryzlink vlašský, což je výjimečné ve srovnání s jinými VOC na trhu s vínem. Z odrůdy původem z registrovaných vinic na pomezí obcí Perná, Horní Věstonice, Dolní Věstonice, Pavlov, Klentnice, Mikulov a Bavory, což jsou obce, kde je „vlašák“ doma. Duchovním otcem je Miloš Michlovský.
Víno je povoleno sbírat pouze ručně, musí být „formován“ samotnou vinicí pro zachování terroir a hektarový výnos nesmí překročit 5000 l na hektar vinice. Specifická je doba zrání, kdy minimálně 60 dnů musí zrát na kvasnicích od konce fermentace či 90 dní od sklizně. Je povoleno zrání v sudu, avšak toto zrání nesmí ovlivnit odrůdu, ani vyznění typického terroir.


VINAŘI VOC PÁLAVA
• Vinselekt Michlovský
• Vinařství Mikrosvín Mikulov
• Tanzberg Mikulov


 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace