SERVIS VÍNA

Součástí zážitku, který je vždy spojen s víny, je taktéž i jeho správný servis. V této kategorii si popíšeme, jak správně víno servírovat, při jakých teplotách podávat víno, na co si dát pozor při servisu vína či kdy je možné víno reklamovat. Ač mnozí tuto složku vína příliš nevnímají, věřte tomu, že i servis je součástí vinné kultury. Studium nikdy nekončí. Poznejte svět vína s námi.

TEPLOTY SERVISU VÍN

Teplota vína, stejně jako mnohé další faktory, má zásadní vliv na vnímání a celkové vyznění vína. Vaše víno si zaslouží náležitou péči, proto věnujte dostatečnou pozornost správnému temperování. V závěru článku si pak v přehledné tabulce najděte právě to Vaše víno, které v tuto chvíli stojí před Vámi. Mnoho krásných vín i krásných chvíl s vínem.

JAK ČÍST ETIKETU - RAKOUSKO

Vinná etiketa, záludná to záležitost. Ovšem společně s námi dokážete číst v etiketě vín jako v náročné knize. Každá země má specifickou etiketu, spolu s námi poznejte rozdíl. Dopřejte si ta nejlepší vína společně s námi. Specifické termíny na etiketách rakouských vín rozvádíme v našem článku, který je této problematice věnován.

JAK ČÍST ETIKETU - NĚMECKO

Vinná etiketa, záludná to záležitost. Ovšem společně s námi dokážete číst v etiketě vín jako v náročné knize. Každá země má specifickou etiketu, spolu s námi poznejte rozdíl. Dopřejte si ta nejlepší vína společně s námi. Mnohé specifické pojmy vysvětlujeme v našem článku, který se týká etiket vín z Německa.

JAK ČÍST ETIKETU - ŠPANĚLSKO

Vinná etiketa, záludná to záležitost. Ovšem společně s námi dokážete číst v etiketě vín jako v náročné knize. Každá země má specifickou etiketu, spolu s námi poznejte rozdíl. Dopřejte si ta nejlepší vína společně s námi. Stejně jako etikety ostatních vín, i etikety španělských vín obsahují mnohé specifické pojmy, se kterými se seznámíme v tomto článku.

JAK ČÍST ETIKETU - ITÁLIE

Vinná etiketa, záludná to záležitost. Ovšem společně s námi dokážete číst v etiketě vín jako v náročné knize. Každá země má specifickou etiketu, spolu s námi poznejte rozdíl. Dopřejte si ta nejlepší vína společně s námi. Na konci článku pak doplňujeme základní termíny italských vín, spolu s termíny, týkající se obsahu zbytkového cukru.

JAK ČÍST ETIKETU VÍN - FRANCIE

Vinná etiketa, záludná to záležitost. Ovšem společně s námi dokážete číst v etiketě vín jako v náročné knize. Každá země má specifickou etiketu, spolu s námi poznejte rozdíl. Dopřejte si ta nejlepší vína společně s námi. Celý článek je pak doplněn o termíny, se kterými se můžeme u francouzských vín, na jejich etiketách, setkat.

JAK ČÍST ETIKETU - ČESKÁ REPUBLIKA

Vinná etiketa, záludná to záležitost. Ovšem společně s námi dokážete číst v etiketě vín jako v náročné knize. Každá země má specifickou etiketu, spolu s námi poznejte rozdíl. Dopřejte si ta nejlepší vína společně s námi.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace