VINAŘSKÉ ZEMĚ

Každé víno je hrdé na svůj původ. Každá země, každý region, každá oblast, každá vinice i každý keř révy vinné je unikátní a právě v této sekci se zaměříme na jedinečné terroir, na jedinečnost každého regionu i země. Dočtete se zde zajímavosti o výjimečných i tradičních zemích, o historii vinařství v těchto zemích, ale i v jednotlivých regionech. Přestavíme si taktéž nejslavnější viniční tratě. Jsme tu pro Vás.

FRANCIE - SÝRY

Jedinečné víno si zaslouží výjimečné sýry. Francie má prý 1 sýr na 1 den. Podnikněte spolu s námi výpravu do Francie plné sýrů.

FRANCIE - NÁPOJE

Francie není jen o vínech, ale své místo na výsluní mají i nápoje v podobě cognacu či pastisu. Poznejte spolu s námi Francii z jiné stránky.

FRANCIE - GASTRONOMIE

Francie je známá nejen pro svá vína, ale taktéž pro svou výjimečnou, jedinečnou gastronomii. Pokud Vás baví víno, ale i gastronomie, pak jste na správném místě.

FRANCIE - VINAŘSKÉ OBLASTI

Výjimečné vinařské oblasti si zaslouží výjimečnou pozornost. Zaměřili jsme se na ty, které jsou nejznámější. Proto vítejte v regionu Bordeaux,

FRANCIE - VINAŘSKÉ POJMY

Naučte se spolu s námi jedinečné pojmy, s kterými proklouznete hravě vinařskou Francií. Pronikněte spolu s námi do pojmů, s kterými se můžete setkat na láhvi vín z Francie.

FRANCIE - KLASIFIKACE VÍN

Klasifikace vín z Francie se řídí romanským systémem zatřídění, kdy je určující terroir. Poznejte spolu s námi problematiku a rozlište vína výjimečná, tradiční i běžná.

FRANCIE - HISTORIE VINAŘSTVÍ

Historie vinařství ve Francii je bohaté a dlouhé, stejně jako řada vín, které byste z této země měli ochutnat. Pevně věříme, že historie bude pro Vás stejně zajímavá, jako vína z Francie.

FRANCIE - ZEMĚ VÍNU ZASLÍBENÁ

Země, která je vínem prostoupená od severu k jihu, od východu k západu. Výjimečná vína, jedinečné vinařské regiony, typický terroir. Pokud toužíte po jedinečnosti, pak neváhejte a vstupte spolu s námi a nechte se unášet na vlnách informací z vinařského světa. Ze země, kde víno znamená mnohem více - ve Francii.

ZAJÍMAVOSTI GASTRONOMIE A VÍN ITÁLIE

Jedinečnost Itálie nespočívá pouze ve vínech, kdy mimo Chianti bychom měli znát taktéž Parmazán či destilát Grappa. Výjimečná Itálie skrývá mnohá neobjevená zákoutí jedinečnost. Poznejte je společně s námi, s Vinotékou Vínečko.

ROZDĚLENÍ VÍN ITÁLIE

Stejně jako v jiných zemích, i zde, v zemi spojené s historií vína je nutné znát rozdělení vín, které je založeno na románském systému zatřídění vín. Na počátku se seznámíme s pojmy, které můžeme nalézt na etiketě italských vín. V závěru se zaměříme na ústřední téma, tedy na rozdělení vín Itálie do kategorií DOCG, DOC či IGT.

VINAŘSKÉ OBLASTI ITÁLIE VE ZKRATCE

Itálie - jeden velký region, kde jedna oblast navazuje plynule na druhou. Poznejte spolu s námi ve zkratce jedinečné oblasti vinařské Itálie, které se liší jak svými víny, tak vinařskými postupy a historií.

ITÁLIE - HISTORIE VÍNA

Itálie, kolébka vinařství s nekonečně dlouhou historií se Vám představuje v dnešním článku, který je věnovaný jak historii, tak moderními dějinami, které jsou psány právě v dnešních dnech. Již tisíce let historie jsme sepsali v kostce, právě pro Vás, milovníky vín a to nejen z Itálie.

ITÁLIE - VÍNO VE ZKRATCE

Itálie je známá svými víny, svou tradicí a historií, stejně jako jedinečností vinařských postupů. Společně s námi poznejte vinařskou Itálii ve zkratce společně s námi. Ponořte se do bohaté historie, přičichněte k jedinečnosti. Tam kde je historie, je i budoucnost. Další informace o Itálii se dozvíte v článku Itálie - historie vína.

MĚLNICKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Podoblast, kde historie se snoubí s moderním pojetím místních vín. Známá svou bohatou historií, stejně jako kulturními památkami. Malá vinařská podoblast, přesto však s nezaměnitelnými víny. Pátrejte spolu s námi po krásných vínech z Mělnické vinařské podoblasti.

LITOMĚŘICKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Součást oblasti Čechy, obrozená vinařská tradice, historie vina spjatá s královským majestátem. Vinařská podoblast, která dává jedinečná vína s puncem královským. Netradiční vinařská podoblast s jedinečným vyzněním. Poznejte spolu s námi jedinečnost vín s Litoměřické vinařské podoblasti.

VINAŘSKÁ OBLAST ČECHY

Překvapivá, bohatá na historii, jedinečná oblast Čechy je známá svou rozmanitostí vín a tradicí. V tomto článku se dozvíte nejdůležitější informace, které se týkají právě oblasti Čechy. Celý článek je pak doplněn mapkou oblasti Čechy, která se dělí na podoblast Litoměřickou a Mělnickou.

MIKULOVSKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Vinařská podoblast, kde vinařství je nesmazatelně spjato s tradicí a místní kulturou. Podoblast, kde nacházíme první zmínky o tradicí vinařství na našem území. Vše důležité o Mikulovské vinařské podoblasti se dočtete v závěru článku, který je doplněn o přehlednou mapku Mikulovské vinařské podoblasti.

SLOVÁCKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Překrásná Slovácká vinařská podoblast, která je známá nejen svými víny, ale taktéž pro tradiční řemesla a jedinečný folklór, kdy novodobé vinařství se datuje až od roku 1989. V závěru článku se dočtete o této podoblasti komplexně, přičemž vše je zakončeno přehlednou mapkou Slovácké vinařské podoblasti.

VELKOPAVLOVÍCKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Pokladnice červených vín, bohatá historie a systém třídění vín VOC Modré Hory. Poznejte spolu s námi Velkopavlovickou vinařskou podoblast, která předčí Vaše očekávání. V úvodu se v krátkosti dočtete nejdůležitější informace, které jsou následně rozšířeny v druhé části článku, společně s přehlednou mapkou. Vína Velkopavlovické podoblasti se na Vás již těší.

ZNOJEMSKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Krásná a specifická vinařská podoblast, jež spadá pod vinařskou oblast Morava. V úvodu článku se v krátkosti s touto podoblastí seznámíme, včetně její historie a následně je tato vinařská podoblast představena v celé své kráse, kdy neopomeneme ani zmínku o jedinečném systému třídění VOC. Znojemská vinařská podoblast si zaslouží Vaši pozornost.

VINAŘSKÁ OBLAST MORAVA

Výjimečná a překrásná vinařská oblast Morava, perla naší vlasti, kde se rodí výjimečná vína a každý rok nás překvapuje jedinečnými nuancemi. V článku jsou v jednotlivých bodech uvedeny nejdůležitější informace, které jsou v další části rozšířeny o jemné nuance. Na mapce pak můžete shlédnout celkový pohled a rozdělení vinařské oblasti Morava.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace