GRAND PRIX VINEX

VINAŘSKÉ SOUTĚŽE

Snad každý z nás je součástí vinařského světa, kde vinařské soutěže a její ceny – medaile, nás ovlivňují silněji, než se nám na první pohled může zdát. Proto, abyste se lépe orientovali ve světě vín a medailí, Vám přinášíme stručný přehled soutěží na vinařské scéně České republiky.


GRAND PRIX VINEX

- první ročník soutěže se konal již roku 1993
- pořádána při příležitosti vinařského veletrhu Vinex
- více jak 300 vzorků z více jak 5-ti vinařských velmocí


Grand Prix Vinex je jednou z nejvýznamnějších soutěží vín v České republice, přičemž 1. ročník se konal již v roce 1993. Tato soutěž je organizována Národním vinařským centrem, ve spolupráci se Svazem vinařů ČR. Při příležitosti vinařského veletrhu Vinex, který se koná v Brně, můžeme navštívit taktéž mezinárodní soutěž vína – Grand Prix Vinex. Zajímavostí je fakt, že více než 30% medailí nelze udělat, vzhledem k počtu přihlášených vín. Nejvíce jsou zastoupena vína bílá, následovaná červenými. Zajímavostí může být fakt, že Grand Prix Vinex je jednou z nominačních soutěží Salonu vín České republiky.

 


 

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace