ČESKÁ REPUBLIKA

Počátky vinohradnictví u nás datujeme od období kolonizace našeho území římskými legiemi. Novodobé vinařství započalo na přelomu 11. a 12. století, následně velkého významu požívá ve století 16. a naopak v 20. století, v důsledku kalamity révokazu a světových válek, upadá.
V období socialistického režimu vznikají gigantické a uniformní továrny na víno, kdy kvalita není hlavní prioritou.
V posledních 20-ti letech vznikají nová vinařství, která navazují na rodinné tradice, jsou vedena moderně a s ohledem na trh a kvalitu. Díky tradici, historickým okolnostem a terroir je naše paleta vín velmi pestrá, zajímavá a jedinečná.
V současné době máme dvě vinařské oblasti - Moravu a Čechy. Osázená plocha vinic dosahuje hodnoty kolem 17 tisíc hektarů, jež jsou vysázeny zejména v oblasti Morava.
Vína jsou zatříděna pomocí germánského systému, kdy se třídí dle vyzrálosti hroznů v době sklizně. V posledních letech se však objevují nové systémy využívající románský způsob s ohledem na místní původ a terroir - VOC Znojmo, VOC Modré Hory či VOC Mikulov.
Naše vinohradnictví má slibnou budoucnost. Ochutnejte s námi ta nejlepší česká vína na trhu.

MĚLNICKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Podoblast, kde historie se snoubí s moderním pojetím místních vín. Známá svou bohatou historií, stejně jako kulturními památkami. Malá vinařská podoblast, přesto však s nezaměnitelnými víny. Pátrejte spolu s námi po krásných vínech z Mělnické vinařské podoblasti.

LITOMĚŘICKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Součást oblasti Čechy, obrozená vinařská tradice, historie vina spjatá s královským majestátem. Vinařská podoblast, která dává jedinečná vína s puncem královským. Netradiční vinařská podoblast s jedinečným vyzněním. Poznejte spolu s námi jedinečnost vín s Litoměřické vinařské podoblasti.

VINAŘSKÁ OBLAST ČECHY

Překvapivá, bohatá na historii, jedinečná oblast Čechy je známá svou rozmanitostí vín a tradicí. V tomto článku se dozvíte nejdůležitější informace, které se týkají právě oblasti Čechy. Celý článek je pak doplněn mapkou oblasti Čechy, která se dělí na podoblast Litoměřickou a Mělnickou.

MIKULOVSKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Vinařská podoblast, kde vinařství je nesmazatelně spjato s tradicí a místní kulturou. Podoblast, kde nacházíme první zmínky o tradicí vinařství na našem území. Vše důležité o Mikulovské vinařské podoblasti se dočtete v závěru článku, který je doplněn o přehlednou mapku Mikulovské vinařské podoblasti.

SLOVÁCKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Překrásná Slovácká vinařská podoblast, která je známá nejen svými víny, ale taktéž pro tradiční řemesla a jedinečný folklór, kdy novodobé vinařství se datuje až od roku 1989. V závěru článku se dočtete o této podoblasti komplexně, přičemž vše je zakončeno přehlednou mapkou Slovácké vinařské podoblasti.

VELKOPAVLOVÍCKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Pokladnice červených vín, bohatá historie a systém třídění vín VOC Modré Hory. Poznejte spolu s námi Velkopavlovickou vinařskou podoblast, která předčí Vaše očekávání. V úvodu se v krátkosti dočtete nejdůležitější informace, které jsou následně rozšířeny v druhé části článku, společně s přehlednou mapkou. Vína Velkopavlovické podoblasti se na Vás již těší.

ZNOJEMSKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Krásná a specifická vinařská podoblast, jež spadá pod vinařskou oblast Morava. V úvodu článku se v krátkosti s touto podoblastí seznámíme, včetně její historie a následně je tato vinařská podoblast představena v celé své kráse, kdy neopomeneme ani zmínku o jedinečném systému třídění VOC. Znojemská vinařská podoblast si zaslouží Vaši pozornost.

VINAŘSKÁ OBLAST MORAVA

Výjimečná a překrásná vinařská oblast Morava, perla naší vlasti, kde se rodí výjimečná vína a každý rok nás překvapuje jedinečnými nuancemi. V článku jsou v jednotlivých bodech uvedeny nejdůležitější informace, které jsou v další části rozšířeny o jemné nuance. Na mapce pak můžete shlédnout celkový pohled a rozdělení vinařské oblasti Morava.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku )
opiště kód
antispam
     Více informací

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace